תמונות אחרונות

Elementary school pupils

רובוטיקה

מתוך רצון לחתור למצוינות חברתית ולימודית בית החינוך בחר השנה להפעיל תכנית רובוטיקה לצעירים:  First LEGO League Jr.

תכנית זו הינה תכנית בינלאומית מטעם ארגון "פירסט ישראל", שייעודו עידוד ילדים ובני נוער לעסוק במדע וטכנולוגיה, תוך למידה ויישום של ערכים חברתיים ותרומה לקהילה. הפרויקט החל לפני כשלוש שנים ביוזמתו ובתמיכתו של המרכז ליזמות חברתית בסביון וצוות בית הספר. את הפרויקט מלווים כיום מורה מטעם צוות בית החינוך וכן מדריכות מתנדבות מתיכון מדעים, שעבורן זאת דרך לתרום לקהילה.

התוכנית מועברת השנה לשכבה ד', מתוך אמונה שחשוב לזרוע זרעים טכנולוגים כבר בגיל הצעיר על מנת לעגן תשתית להעמקה בתחום הטכנולוגי מדעי בהמשך הדרך.

במהלך התוכנית הילדים משתתפים במפגשים ובהדרכות של שעתיים שבועיות במסגרת יום הלימודים. בתוכנית הילדים נחשפים לעולם מרתק של מדע וטכנולוגיה לצד ערכים חברתיים, התלמידים לומדים מושגים בסיסים בתכנות, עוסקים בעיצוב ובבניה של דגמים עם חלקי לגו (LEGO), לומדים לתכנת דגם ממונע על ידי מנוע וחיישנים בעזרת תוכנת LEGO Education WeDo. התוכנה מאפשרת להם לבנות דגמים שונים הממחישים עקרונות שונים כמו שימוש בגלגלים, תמסורת, מנופים ועוד. כל זאת מתוך מטרה ליישם ידע זה לתכנות ולבניית דגם משלהם העוסק בנושא האתגר– "נפלאות ממלכת בעלי החיים". תהליך מעמיק זה יתבצע באמצעות חקירה עצמית של התלמידים, פיתוח חשיבה יצירתית תוך הכוונה והדרכה של הצוות המלווה.

 

שינוי גודל גופנים